^ Do góry

Zdalna forma edukacji

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

W związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19  do dnia 31 stycznia 2021 r. wszystkie zajęcia edukacyjne odbywać się będą w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, stosownie do rozporządzenia na terenie budynku mogą przebywać wyłącznie pracownicy wyznaczeni przez dyrektora szkoły.

Osoby spoza społeczności szkolnej mogą kontaktować się w ważnych sprawach wyłącznie za pośrednictwem telefonu 517 927 942 w godz. 8:00 do 16:00 lub drogą e-mailową pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W uzasadnionych przypadkach wejście nauczycieli lub uczniów na teren szkoły w celu odbycia zajęć zdalnych w szkole lub ćwiczenia na instrumentach np. instrumenty perkusyjne, organy, fortepian możliwe jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, po uprzednim umówieniu telefonicznym.

Proszę również zastosowanie się do poniższych zaleceń:

  •  wchodząc na teren budynku szkoły należy używać maseczki zasłaniającej nos i usta
  • po wejściu do szkoły należy zdezynfekować dłonie płynem dezynfekującym oraz zachować dystans społeczny.

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich proszę o zastosowanie się do powyższego komunikatu i życzę wszystkim zdrowia.

Henryk Rąpała
Dyrektor ZPSM w Gorlicach

 

160 rocznicę urodzin Patrona szkoły

Dnia 6 listopada obchodzimy kolejną 160 rocznicę urodzin naszego Patrona Ignacego Jana Paderewskiego, który urodził się w 1860 roku w Kuryłówce na Podolu.

Nawet biorąc pod uwagę fakt, że data mogła dotyczyć kalendarza Juliańskiego ( wg kalendarza Gregoriańskiego to 19 listopada) to i tak urodziny – Dzień Patrona w warunkach stacjonarnych musimy przełożyć w czasie podobnie jak pasowanie uczniów klas pierwszych naszej Szkoły.

Henryk Rąpała
Dyrektor ZPSM w Gorlicach

Laureaci III Małopolskiego Konkursu Fletowego

W daniach 16-29 października 2020 r. odbył się IIII Małopolski Konkurs Fletowy. Prezentujemy Państwu listę osób nagrodzonych w konkursie. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz pozostałym uczniom, którzy przesłali swoje nagrania. Cieszymy się, że jest wśród nas tak wielu wspaniałych flecistów:

Czytaj więcej...

Śpiewaj w rytmie serca

"Śpiewaj w rytmie serca..." otwarte wydarzenie artystyczne – warsztaty śpiewu chóralnego dla osób zamieszkujących powiat gorlicki, zorganizowane przez Stowarzyszenie Cantores Carvatiani, w ramach projektu FIO Małopolska Lokalnie. W ramach wydarzenia odbyły się, w dniach 9 i 10 października 2020 roku dwa otwarte warsztaty emisji głosu. Warsztaty poprowadził wokalista i harfista Michał Zator. W warsztatach wzięło udział 35 uczestników. Warsztaty zakończyły się mini recitalem w dniu 10 października 2020. Była to audycja muzyczna mająca charakter edukacyjny z prezentacją utworów warsztatowych przygotowanych przez uczestników warsztatów, chór oraz zaproszonego do prowadzenia warsztatów specjalistę.

Warsztaty i recital odbyły się w Ośrodku Konferancyjno - Wystawienniczym Kasztel w Szymbarku.

https://youtu.be/qhMSx93raHc

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19
w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach

§ 1
PODSTAWA PRAWNA
  1. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 410 z późn. zm.)
  2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 z późn. zm.)

Czytaj więcej...