^ Do góry

Sukces klasy fortepianu

W dniach 26-27 stycznia 2017 r. w Tuchowie odbył się XX Małopolski Konkurs Pianistyczny, pierwszy raz o zasięgu Ogólnopolskim!

Wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły:

Lubomir Hojsak z kl. II – uczeń pani Krystyny Wal, Miłosz Kawałek z kl. III- uczeń pani Jadwigi Zagórskiej, Mikołaj Majda z kl. V- uczeń pani Ewy Dworakowskiej oraz dwie uczennice z klasy VI- Anna Szkaradek - uczennica pani K. Wal oraz Zuzanna Malisz - uczennica pani J. Zagórskiej.
Prezentacje młodszych uczniów zakończyły się sukcesem! 

Lubomir Hojsak zajął II miejsce oraz wyróżnienie za wykonanie utworu Tadeusza Kasserna pt. „Karmelki"

Miłosz Kawałek otrzymał I miejsce i wyróżnienie za wykonanie Nokturnu - Mona Rejino

Mikołaj Majda wyróżnienie za wykonany program 

Zuzanna Malisz i Anna Szkaradek - dyplomy uczestnictwa

Podsumowaniem dwudniowych przesłuchań konkursowych był koncert, który odbył się w zabytkowym dworku I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, gdzie jeszcze raz zaprezentowali się nagrodzeni uczniowie na uroczystym koncercie finalistów. Ten wyjątkowy wieczór, zakończył się wspaniałym prezentem muzycznym dla wszystkich zgromadzonych melomanów.

Pan prof. Andrzej Jasiński , który został honorowym przewodniczącym komisji konkursowej, zasiadł do fortepianu... Wszyscy zasłuchani w piękno płynącej muzyki i niezwykły kunszt wykonawczy profesora, wyszli z koncertu bogatsi o cudowne wrażenia artystyczne oraz inspiracje do dalszego rozwoju muzycznego.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom!