^ Do góry

Seminarium dla nauczycieli kształcenia słuchu w szkołach muzycznych I i II stopnia

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach

zaprasza nauczycieli Szkół Muzycznych I i II stopnia, na seminarium metodyczne

„Droga do dyktanda muzycznego"

Prezentacja ćwiczeń usprawniających refleks, wyobraźnię i pamięć muzyczną.
Seminarium poprowadzi dr Jadwiga Hodor.

Termin : 23 maja 2019 r. w godz. 12:00 – 14:00 w auli ZPSM w Gorlicach.

 

Organizacja i realizacja seminarium
1. Zgłoszenie uczestnictwa prosimy przesyłać na karcie dostępnej TUTAJ do 20 maja 2019 r. na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2. Wpisowe w wysokości: 20 zł od osoby należy wpłacić na konto:

Rada Rodziców PSM w Gorlicach 31 8795 0005 3001 0002 3937 0001 BS Gorlice
z dopiskiem: „Seminarium dla nauczycieli kształcenia słuchu" oraz imię i nazwisko uczestnika.

3. Uczestnicy – nauczyciele otrzymają zaświadczenie o udziale w seminarium.
4. W seminarium mogą wziąć udział uczniowie zgłoszeni do IV Międzyszkolnego Konkursu z Kształcenia Słuchu, w charakterze słuchaczy.

Program seminarium
1. 12:00 - 14:00 – Wykład połączony z lekcją pokazową
2. 14:00 - 15:00 – Konsultacje metodyczne

Koordynatorem projektu jest mgr Anna Cisoń – nauczyciel ZPSM w Gorlicach.
Wszelkie pytania proszę kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub telefonicznie na nr 602 842 579

JADWIGA HODOR

Teoretyk muzyki, dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii kultury, autorka monografii o B. Schaefferze – wydanej w Glasgow (Boguslaw Schäffer and his music, 1975), hasła o Bogusławie Schaefferze i jego twórczości w Encyklopedii Muzycznej PWM oraz licznych artykułów, esejów, recenzji poświęconych muzyce współczesnej, komentarzy do utworów i sztuk teatralnych Schaeffera (publikowanych m. in. w: Forum Musicum, Miesięczniku Literackim, Życiu Literackim, Kulturze, Ruchu Muzycznym, Dysonansach, programach koncertowych i teatralnych); pedagog (kierowniczka Sekcji Teorii w ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie w latach: 1982-92; nauczyciel dyplomowany od 01.08.2001 r., konsultant metodyczny Centrum Edukacji Artystycznej od 1995 r.; ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej w latach: 2001 – 2011, autorka Materiałów do Kształcenia słuchu: Od interwału do melodii atonalnej, autorka całościowego programu badania poziomu nauczania kształcenia słuchu w szkołach muzycznych I stopnia i w szkołach muzycznych II stopnia, pomysłodawczyni, organizatorka i przewodnicząca jury w Ogólnopolskim Konkursie Czytania Nut Głosem dla uczniów szkół muzycznych II stopnia oraz w Regionalnych Konkursach: Kształcenia Słuchu i Czytania Nut Głosem dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia (odbywających się corocznie od 2001 r.).

Od roku 1975 prowadzi lekcje otwarte (również międzyszkolne), konferencje metodyczne oraz warsztaty z kształcenia słuchu w: Krakowie, Kielcach, Tarnowie, Nowym Sączu, Nowym Targu, Krzeszowicach, Pińczowie, Czasławiu, Wieliczce - poświęcone wybranej tematyce (m. in.: Wokół idiomatyki harmonicznej, Od interwału do melodii atonalnej, Kształcenie pamięci muzycznej oraz umiejętności zapisywania muzycznych dyktand, Rytmika w centrum uwagi /pokaz różnych ćwiczeń/, Kształcenie wyobraźni muzycznej na wybranych ćwiczeniach, Problematyka rytmiczna: różne odmiany synkopy na przykładach z literatury muzycznej).

Organizuje i także prowadzi audycje, koncerty szkolne i pozaszkolne, wygłasza prelekcje, wykłady, w ramach konferencji i sympozjów naukowych, festiwali teatralnych.