^ Do góry

KLASA VIb :kształcenie słychu

Zadanie domowe:
1.Prześpiewaj z załączonych nut popularną melodię .
2.Przepisz ją do zeszytu nutowego i określ jej metrum .Zapisz oznaczenie metryczne w odpowiednim miejscu .
3. Pogrupuj wartości rytmiczne i wpisz poprawnie kreski taktowe.
4. Określ tonację tej melodii.
5.Zapisz rozpoznaną gamę we wszystkich jej odmianach , zbuduj triadę harmoniczna .
6.Odpowiedz, na której odmianie gamy molowej oparta jest ta melodia .
7. Określ interwały pomiędzy dźwiękami i podpisz pod nutami melodii.

UWAGA!!!!
Zadanie to będzie przeze mnie oceniane , dlatego bardzo proszę o zrobienie zdjęcia wykonanej pracy i przesłanie go do mnie, po przerwie świątecznej ,na adres mailowy w e- dzienniku lub na prywatny adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

Fortepian dodatkowy u T. Zawisza

Wszyscy uczniowie , mający ze mną fortepian dodatkowy proszeni są o wyćwiczenie 2 utworów wybranych do egzaminu końcowego(w miarę możliwości opanowanie ich na pamięć) , nagranie filmiku na telefonie i przesłanie go, po przerwie świątecznej , na mój adres mailowy w e-dzienniku lub adres prywatny : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Po przesłuchaniu utworów postaram się wysłać każdemu z Wam uwagi . Proszę o wykonanie tego polecenia !!!

Pozdrawiam T.Zawisza

Teoria - informacja

Kształcenie słuchu/Audycje muzyczne - nauczyciel Anna Cisoń

Drodzy Państwo
Materiał do lekcji zdalnych umieszczam systematycznie, zgodnie z planem zajęć tj. 2 razy w tygodniu, w wiadomościach do Państwa na edzienniku. Przesyłam także zadania do realizacji - za wyznaczone wstawiam oceny. Jeśli zadany materiał, nie będzie realizowany przez uczniów, może to mieć konsekwencje ocenowe. Jeśli ktoś z Państwa ma problem z zalogowaniem się, proszę skontaktować się z sekretariatem szkoły NR. 517927942 lub wysłać mi informację na email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ponieważ widzę w edzienniku, że bardzo dużo rodziców nie odczytało wiadomości proszę o przekazanie informacji miedzy sobą, będę wdzięczna.

Pozdrawiam
Anna Cisoń

Informacja dla uczniów klasy VIb

Z zestawu egzaminacyjnego z Zasad Muzyki proszę opracować pytanie nr 1, 4, 5.
Natomiast z zestawu Audycje Muzyczne : pytanie nr  1 i 5.

Teresa Zawisza

Materiał do realizacji dla kl. VIb

 

Proszę

  • powtórzyć gamy durowe krzyżykowe do 4 znaków przykluczowych , zbudować triady harmoniczne oraz 2 z nich zapisać w kluczu basowym, zbudować w każdej tonacji D7 + przewroty.
  • z zestawu do egzaminu ustnego opracować kilka pytań(2-3) i nauczyć się tego materiału . To samo polecenie dotyczy pytań z audycji muzycznych .

Teresa Zawisza

Materiały dla kl.II działu 6-letniego

Proszę

  • zapoznać się z wiadomościami na str.98- W OPERZE. (Podręcznik - Nasza Muzyka 2)
  • wykonać ćw. 1-str.99(podpisać nazwy nut literowe i solmizacyjne oraz określić stopnie gamy C-dur.)
  • wykonać ćw.2- str.99, pomagając sobie nagraniami z YouTube
  • poćwiczyć rozpoznawanie znanych interwałów i trójdźwięków w pozycji zasadniczej ze strony internetowej www.dur-moll.pl

Teresa Zawisza

Materiały dla kl.IV b działu 6- letniego

KSZTAŁCENIE SŁUCHU :
Wypełnić w podręczniku ,,Nasza Muzyka 4" ćw. na stronie 68 i 70 .(Przed wykonaniem ćw. 4 str. 68 - przypomnieć sobie wiadomości ze str.26 Muzyczna ściągawka- Rytm i metrum ).

AUDYCJE MUZYCZNE :
 powtórzyć wiadomości o instrumentach smyczkowych : budowa skrzypiec oraz posłuchać pogadanki YouTube : https://www.youtube.com/watch?v=OUMAFezdk_w

Teresa Zawisza

Materiał dla kl. V 6l i III 4l

 
Moi Drodzy
 
Przesyłam w linku rozwiązanie do zapisu D7 w tonacji D-dur i h - moll - wypisałam je do samodzielnego rozwiązania w poprzedniej wiadomości.
 
 
Zweryfikujcie swój zapis, jeśli zrobiliście poprawnie brawo, jeśli nie, przeanalizujecie co poszło nie tak i spróbujcie zapisu w kolejnej tonacji. Co jakiś czas będę przesyłać rozwiązania do weryfikacji. Jeśli nie pamiętacie jak tworzyliśmy przewroty D7 z rozwiązaniami, podsyłam link z instrukcją.
 
 
Powodzenia
Pozdrawiam
AnnaCisoń
 

Materiał dla kl. VI 6l i IV4l

 
Moi Drodzy
 
Przesyłam w linku rozwiązanie do zapisu D7 w tonacji A-dur i fis - moll - wypisałam je do samodzielnego rozwiązania w poprzedniej wiadomości.
 
 
Zweryfikujcie swój zapis, jeśli zrobiliście poprawnie brawo, jeśli nie, przeanalizujecie co poszło nie tak i spróbujcie zapisu w kolejnej tonacji. Co jakiś czas będę przesyłać rozwiązania do weryfikacji. Jeśli nie pamiętacie jak tworzyliśmy przewroty D7 z rozwiązaniami, podsyłam link z instrukcją.
 
 
 
 
Powodzenia
Pozdrawiam
AnnaCisoń
 

Chór - lekcje zdalne

Moi Drodzy

W poniższym linku przesyłam nagrania poszczególnych partii głosowych, do utworu ludowego "Powiewaj Wiatreńku", nad którym rozpoczęliśmy pracę na ostatnich zajęciach. Dzieci zostały przydzielone do grup S1, S2, A1, A2. Tylko dla Sopranu 1 nie ma osobnego nagrania, ponieważ śpiewa melodię wiodącą i słychać ją wyraźnie w nagraniu całości.
Nagrania Sopran2, Alt1 i Alt2 są w wolnym tempie więc, proszę by dzieci śpiewały z nagraniem śledząc swoją partię w nutach. Następnie mogą ćwiczyć z nagraniem całości, śpiewając swoją partię.

Nagranie całości:
https://www.youtube.com/watch?v=qFgRkdzcvFU

Nagranie Partii głosowych:
https://drive.google.com/open?id=1ub8YGm5pjCjGuo2iXOSoFjlCqcmZg2iw

Powodzenia!
Pozdrawiam
Anna Cisoń 

Materiały dla klasy II

Materiały dla zajęć prowadzonych przez Pawła Siek w klasie II

Literatura muzyczna 

Zasady muzyki