^ Do góry

PROTOKÓŁ JURY XVII Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych Gorlice

PROTOKÓŁ JURY
XVII Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych
Gorlice 23.04.-26.04.2017 r.

Jury XVII Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych w składzie:

  • prof. Bogdan Dowlasz
  • prof. Klaudiusz Baran
  • dr hab. Marek Andrysek
  • dr Janusz Pater
  • dr hab. Ewa Grabowska Lis
  • dr Daniel Lis
  • prof. ośw. Andrzej Smolik
  • mgr Daniel Baranowski
  • mgr Aleksander Cetnarowski
  • mgr Marek Hnatkiewicz

po wysłuchaniu 21 solistów w Kategorii I, 21 solistów w Kategorii Ia, 22 – w Kategorii II,
10 – w Kategorii III, 12 – w Kategorii IV oraz 8 zespołów kameralnych w Kategorii Va oraz 4 zespołów kameralnych w kategorii Vb – Szkoły Muzyczne II stopnia
postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

KATEGORIA I A

do 10 lat

I miejsce
Bartłomiej Widełka
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
Nauczyciel: Wiesław Kusion

II miejsce
Wiktoria Maciak
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu
Nauczyciel: Marek Hnatkiewicz

III miejsce
Tomasz Kasprzycki
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myślenicach
Nauczyciel: Janina Rozum

Wyróżnienie
Martyna Gańczarczyk
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Wojciech Golec

Wyróżnienie
Mikołaj Kurowski
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie
Nauczyciel: Brygida Brodzińska Wiercioch

Wyróżnienie
Wiktoria Styrnalska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Wojciech Golec

Wyróżnienie
Teresa Naglik
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie - Filia Niepołomice
Nauczyciel: Tomasz Poręba

Wyróżnienie
Wojciech Walosczyk
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Tarnowskie Góry
Nauczyciel: Karina Kapuściok

Nagroda za wyróżniającą interpretację utworu T. Marcos „Escenas Medievales"
Miłosz Trzópek
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz w Limanowej
Nauczyciel: Paweł Janczy

KATEGORIA I
do 13 lat

I miejsce
Mikołaj Wańkowicz
Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Pruchniku
Nauczyciel: Krzysztof Bury

I miejsce
Dominik Dusza
Panstwowa Szkoła Muzyczna w Nowym Sączu - filia w Szalowej
Nauczyciel: Anna Żelasko

II miejsce
Konrad Łyszczarz
Państwowa Szkoła Muzyczna w Chrzanowie
Nauczyciel: Ewa Grabowska - Lis

III miejsce
Filip Siwiecki
Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni
Nauczyciel: Krzysztof Bury

III miejsce
Kacper Wąs
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
Nauczyciel: Aleksander Cetnarowski

III miejsce
Leon Dędek
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Oławie
Nauczyciel: Jacek Gąsior

Wyróżnienie
Konstanty Sobula
Szkoła Muzyczna I stopnia w Świątnikach Górnych
Nauczyciel: Wiesław Ochwat

Wyróżnienie
Jakub Barycz
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej
Nauczyciel: Arkadiusz Gembara

Wyróżnienie
Aleksander Płociński
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kole
Nauczyciel: Waldemar Jednoróg

Wyróżnienie
Kamil Łukaszewski
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim
Nauczyciel: Zbigniew Swat

KATEGORIA II
do 16 lat

I miejsce
Krzysztof Polnik
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu
Nauczyciel: Dariusz Baszak

II miejsce
Magdalena Walosczyk
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu
Nauczyciel: Czesław Zalewski

III miejsce
Miłosz Caban
Zespół Szkół Muzycznych im. M. J. Żebrowskiego w Częstochowie
Nauczyciel: Michał Stogniew

III miejsce
Michał Zięba
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu
Nauczyciel: Marek Hnatkiewicz

III miejsce
Kacper Batycki
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu
Nauczyciel: Sławomir Wilk

Wyróżnienie
Maciej Ochwat
Prywatna Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Jaśle
Nauczyciel: Tomasz Mazur

Wyróżnienie
Mateusz Tenerowicz
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
Nauczyciel: Marek Tumidajewicz

Wyróżnienie
Marek Rybiński
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu
Nauczyciel: Artur Miedziński

Wyróżnienie
Bartłomiej Cebula
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
Nauczyciel: Wiesław Dziedziński

Wyróżnienie
Jan Dubec
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
Nauczyciel: Aleksander Cetnarowski

Wyróżnienie
Jędrzej Hajduga
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz w Jaworznie
Nauczyciel: Brygida Brodzińska Wiercioch

KATEGORIA III
do 19 lat

I miejsce
Alina Dzięcioł
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu
Nauczyciel: Cezary Witlewski

II miejsce
Michał Kałuża
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach
Nauczyciel: Zbigniew Swat

III miejsce
Kacper Brudel
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi
Nauczyciel: Daniel Baranowski

Wyróżnienie
Tobiasz Urbaniak
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia
im. M. Karłowicza w Poznaniu
Nauczyciel: Cezary Witlewski

Wyróżnienie
Ignacy Zieliński
Społeczna Szkoła Muzyczna T.P.Z. w Zgierzu
Nauczyciel: Konrad Salwiński

Wyróżnienie
Aleksandra Zgoła
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia
im. M. Karłowicza w Poznaniu
Nauczyciel: Cezary Witlewski

KATEGORIA IV
do 24 lat

III miejsce
Krzysztof Marek
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nauczyciel: Marek Andrysek, Daniel Lis

Wyróżnienie
Kacper Stalewski
Akademia Muzyczna w Katowicach im. Karola Szymanowskiego
Nauczyciel: J. Pichura, P. Chołołowicz

Wyróżnienie
Natalia Kowalska
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi
Nauczyciel: Daniel Baranowski

Wyróżnienie
Przemysław Chalupka
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Nauczyciel: Marek Andrysek

KATEGORIA VA
AKORDEONOWE ZESPOŁY KAMERALNE

I miejsce
Duet akordeonowy
Kacper Kosztyła (akordeon) Filip Siwiecki (akordeon)
Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni
Nauczyciel: Krzysztof Bury

I miejsce
Kamtrio
Joanna Jamrozik (akordeon) Mikołaj Wańkowicz (akordeon)
Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Pruchniku
Nauczyciel: Krzysztof Bury

II miejsce
Julia i Wojciech Strączek
Julia Strączek (akordeon) Wojciech Strączek (akordeon)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej
Nauczyciel: Wojciech Golec

II miejsce
Kwintet Akordeonowy
Dawid Mucha (akordeon) Krzysztof Hanusiak (akordeon) Dawid Jędrocha (akordeon) Aleksandra Luberda (akordeon) Dawid Balinka (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myślenicach
Nauczyciel: Aurelia Bogacka-Prokocka

Wyróżnienie
Duet
Kordian Zawierucha (akordeon) Przemysław Kucharski (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Z. Noskowskiego
w Krzeszowicach
Nauczyciel: Jerzy Suruło

Wyróżnienie
Trio akordeonowe
Paweł Pajdzik (akordeon) Wojciech Bubula (akordeon)
Maciej Uchacz (akordeon)
Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Tymbarku
Nauczyciel: Paweł Janczy

Wyróżnienie
Zosia i Tomek
Zofia Potoniec (fortepian) Tomasz Mąka (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz
w Limanowej
Nauczyciel: M. Gurgul, K. Jaworz

Wyróżnienie
Duet
Natalia Palacz (flet poprzeczny) Miłosz Trzópek (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. G. Bacewicz
Nauczyciel: Paweł Janczy

KATEGORIA VB
AKORDEONOWE ZESPOŁY KAMERALNE

II miejsce
TarDuo
Wojciech Knapek (akordeon) Rafał Zielonka (klarnet)
Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie
Nauczyciel: Paweł Kusion

III miejsce
A-DA
Adrianna Szymczyk (klarnet) Dawid Dróżdż (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego
w Piotrkowie Trybunalskim
Nauczyciel: Daniel Baranowski

Wyróżnienie
Apasionado Trio
Mateusz Podolski (akordeon) Arkadiusz Siedlarz (akordeon) Bartłomiej Marszałek (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu
Nauczyciel: Paweł Paluch