^ Do góry

XV Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe, Gorlice 14-17 kwietnia 2013 r.

PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA IM. I.J. PADEREWSKIEGO W GORLICACH
URZĄD MIEJSKI W GORLICACH
STAROSTWO POWIATOWE W GORLICACH
PATRONAT MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

zapraszają na XV Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe.

Kierownictwo artystyczne: Janusz Pater
Kierownictwo organizacyjne: Henryk Rąpała


Ze względu na większą ilość zgłoszeń harmonogram uległ niewielkim zmianom.

AKTUALNY HARMONOGRAM

 

14 kwietnia 2013 r.


Godz. 19.00 Koncert Inauguracyjny – Bester Quartet
Sala teatralna Gorlickiego Centrum Kultury ul. Michalusa 4

15 kwietnia 2013 r.


Godz. 9.00 – 13.00 przesłuchania Kategorii I i II
Godz. 14.00 – 16.00 przesłuchania Kategorii I i II
Kategoria I – soliści do lat 12 (2001 r.)
Kategoria II – soliści do lat 15 (1998 r.)
Godz. 18.00 – koncert kameralny – Ewa Grabowska–Lis, Daniel Lis
Sala wystawowa Dworu Karwacjanów, ul. Wróblewskiego 10a

16 kwietnia 2013 r.


Godz. 9.00 – 13.00 - przesłuchania kategoria III i IV
Godz. 14.00 – 16.00 - przesłuchania Kategoria III i IV
Kategoria III – soliści do lat 19 (1994)
Kategoria IV – soliści do lat 24 (1989)
Godz.16.00 – 17.00 - wykład dr Daniela Lisa (AM Katowice)
”Rola wyobraźni w interpretacji muzyki”- Aula PSM
Godz. 18.00 – 20.00 - zespoły kameralne kat. Vc. – Kasztel w Szymbarku>
Godz.18.00 Koncert Uczestników – Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Bieczu

17 kwietnia 2013 r.


Godz. 9.00 – 12.30 przesłuchania Kategorii zespołów kameralnych Va, Vb
Godz.14.00 – 15.00 forum Dyskusyjne

Godz. 16.30 - Ogłoszenie wyników, uroczyste rozdanie nagród oraz Koncert Laureatów

 

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Gorlicach, ul. Wróblewskiego 12 oraz w Domu Nauczyciela, ul. Wróblewskiego 10.
Koncert laureatów odbędzie się w Auli Państwowej Szkoły Muzycznej.

Tradycją Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych są wykłady, prezentacja literatury akordeonowej, koncerty towarzyszące i koncert laureatów.

Podczas Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych zostanie zorganizowane stoisko firmy ANDERSKI - instrumenty muzyczne, oficjalnego przedstawiciela firmy PIGINI  w Polsce.
Istnieje również możliwość zakupu publikacji wydawnictwa „Astra” oraz wydawnictw akademickich.
Gorlickie spotkania są wspaniałą okazją nie tylko do wzbogacania metod i warsztatu dydaktycznego w zakresie kształcenia gry na akordeonie, ale również poznania piękna Beskidu Niskiego, nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni.

 Kolejność prezentacji XV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych

15.04.2013r.
KATEGORIA  I
Godz. 9.00
Lp. Nazwisko Imię
1. Oko Magdalena
2. Marszałek Krzysztof
3. Uriasz Kornel
4. Sawicki Bartłomiej
5. Kucharski Jan
6. Poterała Piotr
Godz. 10.00
7. Moś Wiktor
8. Litwiński  Piotr
9. Zagajski Maciej
10. Starzyński Filip
11. Dróżdż Dawid
Godz. 11.00
12. Pajdzik Paweł
13. Zięba Michał
14. Oskwarek Dominik
15. Pulchny  Dawid
16. Rybiński Marek
Godz. 12.00
17. Piliszko Mateusz
18. Panasiewicz Bruno
19. Mucha Dawid
20. Janczycki Łukasz
21. Caban Miłosz
Godz. 14.00
22. Dubec Jan
23. Wąż Karolina
24. Skrypak Kacper
25. Kutyła Paweł
26. Bańka Michał
27. Pyrczak Filip
     
     
15.04.2013r.
KATEGORIA  II
Godz. 9.00
Lp. Nazwisko Imię
1. Siedlarz Arkadiusz
2. Zaklińska Joanna
3. Faryj Szymon
4. Marszałek Bartłomiej
5. Bondar Krzysztof
Godz. 10.00
6. Pieniążek Łukasz
7. Pawlik Patryk
8. Gadzinowska Zuzanna
9. Miklaszewski Konrad
10. Motyka Piotr
Godz. 11.00
11. Korpusiński Jakub
12. Kubas Katarzyna
13. Madyda Krzysztof
14. Gręda Michał
15. Sokol Richard
Godz. 12.00
16. Kazalski Maciej
17. Jachym Katarzyna
18. Golonka Przemysław
19. Kożuch Jędrzej
     
     
16.04.2013r.
KATEGORIA  III
Godz. 9.00
Lp. Nazwisko Imię
1. Leśniak Maciej
2. Marek Krzysztof
3. Kołsut Bartosz
4. Zamiska Peter
Godz. 10.00
5. Chałupka Przemysław
6. Więcek Tomasz
7. Banachiewicz Ewa
8. Babski Adrian
Godz. 11.00
9. Nalepa Wojciech
10. Czechowicz Remigiusz
11. Kłos Mateusz
12. Dobrakowski Adam
Godz. 12.00
13. Dudek Małgorzata
14. Kruczała Mariusz
15. Butrym Wawrzyniec
16. Niewczas Kuba
Godz. 14.00
17. Brzezina Łukasz
18. Wienczek Sara
19. Dziki Michał
20. Brosławska Kinga
Godz. 15.00
21. Gąsior Jakub
22. Halska Kornelia
23. Burkot Gabriela
     
     
16.04.2013r.
KATEGORIA  IV
Godz. 9.00
Lp. Nazwisko Imię
1. Wicher Tomasz
2. Kozłowski Błażej
3. Jaśkiewicz Wojciech
Godz. 10.00
4. Lizak Krystian
5. Maksymienko Adam
6. Grzegorzyca Krzysztof
Godz. 11.00
7. Dudek Mateusz
8. Sztabiński Patryk
9. Kusion Paweł
Godz. 12.00
10. Grzybowski Andrzej
11. Cieplak Paweł
12. Cebula Łukasz
Godz. 14.00
13. Kubarski Michał
14. Jedynecki Iwo
15. Trębacz Kacper

 

16.04.2013r. - KASZTEL W SZYMBARKU                                          
KATEGORIA  V c                                          
Godz. 18.00                                          
Lp. Nazwa zespołu Skład zespołu                                          
1. Duet akordeonowy Kotarba Julia, Ochwat Wiesław                                        
2. Duet akordeonowy Nowacka Klara, Skorupski Jan                                        
3. Trio akordeonowe UMFC Grzybowski Andrzej, Jarocki Jędrzej, Wojciechowski Przemysław                                  
4. "Duodecyja" Zembroń Piotr, Kwiatkowska Bogumiła                                      
5. Trio akordeonowe Mroziński Michał, Cebula Łukasz, Wicher Tomasz                                    
6. Duo-Łódź Czapliński Michał, Gieroń Tomasz                                        
                                               
                                               
17.04.2013r.                                          
KATEGORIA  V a                                          
Godz. 9.00                                          
Lp. Nazwa zespołu Skład zespołu                                          
1. Duet akordeonowy Zaklińska Joanna, Jachym Katarzyna                                      
2. Zespół akordeonowy Mrozek Denis, Szafarczyk Marek, Cieślar Jędrzej, Szafarczyk Gabriel, Groeger Damian                              
3. Kwintet akordeonowy "Musette" Wilk Marcin, Wilk Piotr, Schnober Daniel, Latowski Jakub, Murzyn Paweł                                
4. Akordeonowe Smyki

Motyka Piotr, Rybiński Marek, Poterała Piotr, Sikorski Bartosz, Płatos Mateusz,

Kapturski Kacper, Skopek Mikołaj, Rybiński Miłosz, Różańska Laura, Różańska Łucja,

Chwaliński Grzegorz, Neska Nikodem, Siemiątkowska Karolina, Rybiński Marcin 

                                               
                                               
17.04.2013r.                                          
KATEGORIA  V b                                          
Godz. 10.00                                          
Lp. Nazwa zespołu Skład zespołu                                          
1. Duet "Kubart" Nowak Bartosz, Gąsior Jakub                                        
2. "Alter ego" Czechowicz Remigiusz, Urbaniak Karolina                                      
3. Duet akordeonowy Sikora Karol, Kruczała Mariusz                                        
4. Duet akordeonowy Bochnak Jagoda, Grzyb Jakub, Bluj Maciej                                      
Godz. 11.00                                          
5. Duet akordeonowy Kulus Dorota, Brosławska Kinga                                        
6. Duet akordeonowy Zamiska Peter, Richard Sokol                                        
7. Duet akordeonowy Brzezina Łukasz, Kołsut Bartosz                                        
                                               

 

 Regulamin XV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych

Serdecznie zapraszamy