^ Do góry

XIV Gorlicie Konfontacje Akordeonowe - protokół jury

PROTOKÓŁ JURY
XIV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych
Gorlice 27.04 – 29.04.2011

Jury XIV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych w składzie:


Prof. Bogdan Dowlasz (Akademia Muzyczna w Łodzi ) - przewodniczący jury
Ad. Janusz Pater (Akademia Muzyczna w Krakowie)
As. Daniel Lis (Akademia Muzyczna w Katowicach)
Jozef Demjan (Konversatorium Kosice)
Daniel Baranowski(OSM Łódź)
Marek Hnatkiewicz (PSM w Nowym Sączu)

po wysłuchaniu 32 solistów w Kategorii I, 21 – w Kategorii II, 26- w Kategorii III, 14-w Kategorii IV oraz 5 zespołów kameralnych w Kategorii Va , 13 zespołów kameralnych w kategorii V B – Szkoły Muzyczne II st. oraz 7 zespołów kameralnych w kategorii VB – Wyższe uczelnie Muzyczne postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia
KATEGORIA I do 12 lat
I NAGRODA
Piotr MOTYKA
Zespół Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu

I NAGRODA,br> Natalia Anna KOWALSKA
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu

III NAGRODA
Aleksandra MERENA
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Lubinie

WYRÓŻNIENIE
Dawid DRÓŻDŻ
Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

Damian ADAMCZYK
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. J. Garści w Chrzanowie

Jan DUBEC
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Gorlicach

Bartłomiej MARSZAŁEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu

Szymon FARYJ
Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie,br>
Magdalena OKO
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. St. Moniuszki w Zabrzu

KATEGORIA II do lat 15

I NAGRODA
Przemysław CZESTKOWSKI
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Pabianicach

II NAGRODA
Rafał PAŁACKI
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st.. im. W. Kossakowej w Sanoku

II NAGRODA
Małgorzata DUDEK
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. F. Chopina w Krakowie

III NAGRODA
Dominik SZAUER
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. we Wrocławiu

III NAGRODA
Bartosz KOŁSUT
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu

III NAGRODA
Piotr SARAPATA
Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu

KATEGORIA III do 19 lat

I NAGRODA
Tomasz WIĘCEK
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im.. F. Chopina w Nowym Sączu

I NAGRODA
Łukasz BRZEZINA
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie

II NAGRODA
Adrian BABSKI
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi

II NAGRODA
Mateusz DUDEK
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im.. F. Chopina w Krakowie

III NAGRODA
Remigiusz CZECHOWICZ
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi

III NAGRODA
Oskar ZGOŁA
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im K. Szymanowskiego w Katowicach

WYRÓŻNIENIE

Ewa BANACHIEWICZ
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach

Kamila OLAS
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

Karolina RYCZEK
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

KATEGORIA IV do 24 lat

II NAGRODA
Grzegorz PALUS
AM Kraków, The Royal Danish Academy of Music

II NAGRODA
Alena BUDZIŇĂKOVĂ
Akademia Muzyczna w Krakowie

III NAGRODA
Tomasz GIEROŃ
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

III NAGRODA
Przemysław WOJCIECHOWSKI
Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie

WYRÓŻNIENIE

Wiesław OCHWAT
Akademia Muzyczna w Krakowie

Karol GRZESZCZUK
Akademia Muzyczna im K. Szymanowskiego w Katowicach

Eva ĈIŽMĂROVĂ
Konzerwatorium Kosice

Mikołaj STOLARSKI
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

KATEGORIA V A Akordeonowe Zespoły Kameralne - Szkoły Muzyczne I stopnia

I NAGRODA
Zespół DECISO
Magdalena CZESTKOWSKA ( skrzypce), Przemysław CZESTKOWSKI (akordeon)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Pabianicach

II NAGRODA
Duet akordeonowy
Przemysław CHAŁUPKA, Łukasz WIELKI
Gminna Szkoła Muzyczna I stopnia w Kluczborku

III NAGRODA
Zespół Akordeonowy Piccolo
Jakub DOŚPIAŁ, Ignacy ZIELIŃSKI, Piotr KAMECKI, Dariusz CZENKO, Wojciech
PRZECHODZEŃ, Piotr MATUSZEWSKI
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu

III NAGRODA
Zespół Akordeonowy Wesołe Nutki
Piotr JĘDRZEJEWSKI, Izabela FRONTCZAK, Natalia BUDZYŃSKA, Dominik KUBIAK,
Damian JĘDRZEJCZAK Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Zgierzu

KATEGORIA V B Akordeonowe Zespoły Kameralne - Wyższe Uczelnie Muzyczne

I NAGRODA
Zespół Cord AniMa
Anna TRÓLKA (skrzypce), Maciej ZIMKA (akordeon)
Akademia Muzyczna w Krakowie

III NAGRODA
Duet akordeonowy:
Alena BUDZIŇÁKOVÁ , Grzegorz PALUS
Akademia Muzyczna w Krakowie

III NAGRODA
Duet Akordeonowy
Anna ŻELASKO, Karol GRZESZCZUK
Akademia Muzyczna im K. Szymanowskiego w Katowicach

WYRÓŻNIENIE

Zespół Baran Bayan Duo
Paweł NOWAK (akordeon), Maciej BARAN (wiolonczela)
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

Zespół Kusion / Noszczyński
Paweł KUSION (akordeon), Paweł NOSZCZYŃSKI (saksofon)
Akademia Muzyczna im. G.. i K. Bacewiczów w Łodzi

Zespół Soud Quality Quartet
Jacek KOPIEC (akordeon), Maciej KWARCIŃSKI (flet), Mateusz FRANKIEWICZ (kontrabas)
Kamil WRÓBLEWSKI (perkusja)
Zespół Międzyuczelniany z Krakowa

Duet akordeon i skrzypce
Grzegorz WARZECHA (skrzypce), Tomasz GIEROŃ (akordeon)
Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi

KATEGORIA V B Akordeonowe Zespoły Kameralne - Szkoły Muzyczne II st.

I NAGRODA
Zespół La Vita Quartet
Michał GŁÓWKA (akordeon), Jakub CZECHOWICZ (skrzypce), Marek DOLECKI (fortepian), Marcin ANTKOWIAK (kontrabas)
Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu

II NAGRODA
Zespół Passionato Duo
Karolina URBANIAK ( skrzypce), Paweł ŚCIEBIOR (akordeon)
Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

III NAGRODA
Zespół akordeonowy ADREM
Adrian BABSKI, Remigiusz CZECHOWICZ
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Łodzi

III NAGRODA
Kwartet POSM Bielsko-Biała
Teodora WAŚKOWIAK (akordeon), Przemysław DZIERGAS (akordeon), Konrad CICHOSZEWSKI(skrzypce), Aleksander GÓRNY (kontrabas)
Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej

III NAGRODA
Duet „ Kubart”
Bartosz NOWAK (skrzypce), Jakub GĄSIOR (akordeon)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. we Wrocławiu

Organizowane już po raz XIV Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych stanowią niezwykle istotną formę prezentacji artystycznych dokonań młodych akordeonistów z Polski i z zagranicy. Są także płaszczyzną wymiany myśli, porównań metod nauczania, penetracji obszarów obejmujących rozwój literatury, instrumentu oraz sferę dydaktyki. Coraz większa liczba uczestników dowodzi celowości organizowania tej imprezy, coraz silniej zaznacza też jej pozycję. Części konkursowej Konfrontacji towarzyszył koncert, wykład i konwersatorium znacznie wzbogacające wartość merytoryczną. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i pracowników PSM I stopnia w Gorlicach impreza przebiegała w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej adeptom akordeonowej sztuki wykonawczej. Dostrzegalnym asumptem tegorocznych Konfrontacji było duże zainteresowanie publiczności, licznie towarzyszącej we wszystkich wydarzeniach muzycznych i metodycznych.