^ Do góry

Protokół VIII Spotkań Gitarowych

Protokół
VIII Spotkań Gitarowych

popularyzujących twórczość Mirosława Drożdżowskiego

Gorlice, 12 maja 2017 r.

 

1. W dniu 12 maja 2017 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach odbyły się VIII Spotkania Gitarowe popularyzujące twórczość Mirosława Drożdżowskiego.

2. Konkurs adresowany był do uczniów szkół muzycznych I st., ognisk muzycznych i młodzieżowych domów kultury. Swym zasięgiem objął województwo małopolskie, województwo śląskie oraz powiaty jasielski, krośnieński i okres Bardejov (Słowacja).

3. VIII Spotkania Gitarowe odbywały się w dwóch grupach:

  • Grupa I – Soliści do lat 16 – 45 uczestników
  • Grupa II – Zespoły gitarowe jednorodne lub niejednorodne (gitara z innym instrumentem) – 10 zespołów, tj. 7 duetów gitarowych oraz 2 duety skrzypce - gitara i 1 duet wiolonczela – gitara.

4. Występy uczestników oceniało Jury w składzie:

  • Przewodniczący - Kompozytor Mirosław Drożdżowski
  • Członkowie - wszyscy nauczyciele, których uczniowie wzięli udział w przesłuchaniach, tj.: Alfred Duda, Paulina Rybska, Henryk Ek, Jarosław Stompel, Damian Król, Piotr Hnatkiewicz, Krzysztof Szczypuła, Paweł Nieć, Łukasz Chmiel, Maciej Muszyński, Andrzej Świerkosz, Małgorzata Groborz, Krzysztof Nieborak, Bogusława Pabjan, Branislav Meščan, Bronisław Niezgoda, Sekretarz – Anna Rzeszuto

5. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Grupy I i II Jury pod przewodnictwem Mirosława Drożdżowskiego postanowiło przyznać następujące nagrody:

Nagroda GRAND PRIX ufundowana przez firmę Interton Classic – gitara marki Martinez:

Łukasz Fiega
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Alfred Duda

 Grupa I – Soliści do lat 16:

I. Dyplom w Randze Medalu Złotego przyznano 18 uczestnikom:

1. Łukasz Fiega
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Alfred Duda

2. Faustyna Jakubowska
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Paulina Rybska

3. Oliwia Poręba
Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej
nauczyciel: Anna Rzeszuto

4. Weronika Jamro
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
nauczyciel: Mirosław Drożdżowski

5. Marika Klekocińska
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
nauczyciel: Mirosław Drożdżowski

6. Wojciech Skałka
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu
nauczyciel: Krzysztof Szczypuła

7. Kacper Groszyk
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
nauczyciel: Henryk Ek

8. Alan Wacht
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
nauczyciel: Henryk Ek

9. Aleksandra Dybaś
Prywatna Szkoła Muzyczna 1 stopnia w Jaśle
nauczyciel: Jarosław Stompel

10. Marcelina Sarna
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle
nauczyciel: Jarosław Stompel

11. Zuzanna Karp
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle
nauczyciel: Jarosław Stompel

12. Dariusz Sroka
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach
nauczyciel: Maciej Muszyński

13. Michał Urbański
Państwowa Szkoła Muzyczna im. prof. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim
nauczyciel: Mirosław Drożdżowski

14. Iga Brydniak
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
nauczyciel: Andrzej Świerkosz

15. Zuzanna Wójcik
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
nauczyciel: Andrzej Świerkosz

16. Kacper Hejmej
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Łącku
nauczyciel: Piotr Hnatkiewicz

17. Marek Maťaš
Základná Umelecká Škola Michala Vileca v Bardejove
nauczyciel: Branislav Meščan

18. Emilia Olchawa
Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej
nauczyciel: Damian Król

II. Dyplom w Randze Medalu Srebrnego przyznano 18 uczestnikom:

1. Emilia Korbicz
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Paulina Rybska

2. Dawid Czyżyk
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Alfred Duda

3. Szymon Dziki
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Alfred Duda

4. Magdalena Leksa
Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu
nauczyciel: Paulina Rybska

5. Emilia Garwol
Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu
nauczyciel: Paulina Rybska

6. Szymon Malinowski
Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu
nauczyciel: Paulina Rybska

7. Mikołaj Śliwa
Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu
nauczyciel: Paulina Rybska

8. Dominika Maciejczyk
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Paulina Rybska

9. Kacper Folta
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie
nauczyciel: Łukasz Chmiel

10. Adam Wojtyczek
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
nauczyciel: Henryk Ek

11. Aleksandra Kmecik
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle
nauczyciel: Jarosław Stompel

12. Julia Fedko
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach
nauczyciel: Maciej Muszyński

13. Antonina Pęcak
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
nauczyciel: Andrzej Świerkosz

14. Filip Juroszek
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie, Filia w Wiśle
nauczyciel: Małgorzata Groborz

15. Marlena Domek
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Łącku
nauczyciel: Piotr Hnatkiewicz

16. Radosław Staśto
Szkoła Muzyczna I st. im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach
nauczyciel: Krzysztof Nieborak

17. Natália á Šoltýsová
Základná Umelecká Škola Michala Vileca v Bardejove
nauczyciel: Branislav Meščan

18. Marek Kuruc
Základná Umelecká Škola Michala Vileca v Bardejove
nauczyciel: Branislav Meščan

III. Dyplom w Randze Medalu Brązowego przyznano 9 uczestnikom:

1. Klaudia Owsianka
Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu
nauczyciel: Paulina Rybska

2. Angelika Mosoń
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Paulina Rybska


3. Oliwia Stępkowicz
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach
nauczyciel: Paulina Rybska

4. Wojciech Wąsowicz
Pałac Młodzieży w Nowym Sączu
nauczyciel: Paweł Nieć

5. Jakub Gierek
Szkoła Muzyczna I st. im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach
nauczyciel: Krzysztof Nieborak

6. Patrycja Sułek
Szkoła Muzyczna I st. im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach
nauczyciel: Krzysztof Nieborak


7. Antonina Zwolenik
Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej
nauczyciel: Damian Król

8. Anna Kędzierska
Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej
nauczyciel: Damian Król

9. Zofia Lichoń
Szkoła Muzyczna I stopnia w Bobowej
nauczyciel: Damian Król

Grupa II – zespoły gitarowe lub z udziałem gitary:

I. Dyplom w Randze Medalu Złotego przyznano 6 zespołom:

1. Alan Wacht, Adam Wojtyczek
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
nauczyciel: Henryk Ek

2. Julia Lenko, Kinga Oszal
Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Krośnie
nauczyciel: Henryk Ek

3. Zuzanna Kuśmierczyk (skrzypce), Marika Klekocińska (gitara)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim
nauczyciel: Mirosław Drożdżowski

4. Dawid Siuzdak, Mikołaj Gołębiowski
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kolbuszowej
nauczyciel: Bronisław Niezgoda

5. Zofia Krzysztofik (wiolonczela), Wojciech Wawrzyniak (gitara)
Państwowa Szkoła Muzyczna im. prof. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim
nauczyciel: Mirosław Drożdżowski

6. Wiktoria Bruzda (skrzypce), Patrycja Sułek (gitara)
Szkoła Muzyczna I st. im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach
nauczyciel: Krzysztof Nieborak

II. Dyplom w Randze Medalu Srebrnego przyznano 4 zespołom:

1. Zuzanna Karp, Aleksandra Kmiecik
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle
nauczyciel: Jarosław Stompel

2. Antonina Pęcak, Zuzanna Wójcik
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
nauczyciel: Andrzej Świerkosz

3. Iga Brydniak, Zuzanna Wójcik
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni
nauczyciel: Andrzej Świerkosz

4. Natalia Stopa, Julia Niedźwiecka
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Krzeszowicach
nauczyciel: Bogusława Pabjan

III. Dyplom w Randze Medalu Brązowego – nie przyznano.


6. Celem Konkursu było zainteresowanie uczniów twórczością Mirosława Drożdżowskiego, zachęta do muzykowania kameralnego w zespołach gitarowych i z udziałem innych instrumentów oraz wymiana doświadczeń pedagogicznych pomiędzy nauczycielami i integracja środowiska gitarowego.

7. Jury pod przewodnictwem p. Mirosława Drożdżowskiego stwierdziło, że poziom prezentacji konkursowych był wysoki. Uczestnicy zaprezentowali interesujące interpretacje utworów Kompozytora, wykazując się wrażliwością i muzykalnością.

8. VII Spotkania Gitarowe przebiegały w życzliwej i przyjaznej dla uczniów atmosferze, stwarzając znakomitą okazję do artystycznej konfrontacji w obecności samego Kompozytora.

9. Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyła ekspozycja gitar i akcesoriów Firmy Interton Classic z Gdyni p. Mirosława Kaczorowskiego.

10. Uwieńczeniem przesłuchań konkursowych było ogłoszenie wyników konkursu, rozdanie dyplomów i nagród oraz koncert laureatów. Jury pod przewodnictwem Mirosława Drożdżowskiego wyłoniło następujących uczestników do prezentacji podczas koncertu laureatów:

  • Łukasz Fiega – F. Chopin –Walc op. 69 nr 2
  • Marika Klekocińska – Jesienna ballada
  • Kacper Groszyk – Za oknem śnieg
  • Aleksandra Dybaś – W tajemniczym młynie
  • Zuzanna Karp – Valseatta
  • Michał Urbański – Wstając lewą nogą
  • Iga Brydniak – Tango złotych liści
  • Alan Wacht, Adam Wojtyczek – Podwórkowy blues
  • Zuzanna Kusmierczyk, Marika Klekocińska – Obertas
  • Dawid Siuzdak, Mikołaj Gołębiowski – Milonga pod jarzębiną
  • Zofia Krzysztofik, Wojciech Wawrzyniak – Słoneczna samba

Koncert odbył się w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.
.