^ Do góry

III Spotkania Gitarowe - protokół jury

III Spotkania Gitarowe

Patronat:
Pani mgr Lidia Skrzyniarz
Wizytator CEA, Region Krakowski

popularyzujących twórczość Mirosława Drożdżowskiego w Szkołach Muzycznych I stopnia, Młodzieżowych Domach Kultury i Ogniskach Muzycznych

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Gorlicach

1.W dniu 30 III 2012 r. w PSM I st. w Gorlicach odbyły się III Spotkania Gitarowe popularyzujące twórczość Mirosława Drożdżowskiego w Szkołach Muzycznych I stopnia, Młodzieżowych Domach Kultury i Ogniskach Muzycznych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział trzydziestu dwóch reprezentantów szkół muzycznych I stopnia z województwa małopolskiego (Gorlice, Rożnów, Stary Sącz, Żegocina) oraz podkarpackiego (Jasło, Krosno, Kolbuszowa) oraz z zaprzyjaźnionej z gorlicką szkołą muzyczną Zakladnej Umeleckiej Školy im. Michala Vileca w Bardejovie (Słowacja).

Uczniowie z wyżej wymienionych szkół występowali w dwóch grupach wiekowych:

I – do lat 12 – trzynastu uczestników

II – do lat 17 – dziewiętnastu uczestników

Przygotowania uczestników III Spotkań Gitarowych podjęli się następujący pedagodzy:

Alfred Duda, Henryk Ek, Jana Kaščáková, Bronisław Niezgoda, Paulina Rybska, Anna Rzeszuto, Jarosław Stompel, Adam Zajdel.

2.Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

mgr Iwona Bodziak – przewodnicząca Jury

mgr Mirosław Drożdżowski – kompozytor

mgr Jarosław Stompel

mgr Paulina Rybska – sekretarz

3. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I grupa (do lat 12)

I miejsce – Maciej Pachana, nauczyciel Alfred Duda

II miejsce – Rafał Pietrusza, nauczyciel Jarosław Stompel

II miejsce - Klaudia Ross, nauczyciel Henryk Ek

III miejsce – Dominika Serafin, nauczyciel Bronisław Niezgoda

III miejsce - Aleksandra Banaś, nauczyciel Anna Rzeszuto

Wyróżnienia:

Aleksandra Siorek, nauczyciel Paulina Rybska

- Dominik Czyżyk, nauczyciel Alfred Duda

- Paulina Rosiek, nauczyciel Anna Rzeszuto

- Anna Kuźnar, nauczyciel Jarosław Stompel

- Emilia Gałuszka, nauczyciel Alfred Duda

II grupa (do lat 17)

I miejsce – nie przyznano

II miejsce – Katarzyna Sajdak, nauczyciel Anna Rzeszuto

II miejsce - Maciej Cetnarski, nauczyciel Jarosław Stompel

III miejsce – Wiktoria Próchnicka, nauczyciel Anna Rzeszuto

Wyróżnienia:

Paweł Wołczański, nauczyciel Henryk Ek

- Bartosz Masztafiak, nauczyciel Paulina Rybska

- Ewelina Tomasiak, nauczyciel Paulina Rybska

- Piotr Lipiński, nauczyciel Henryk Ek

NAGRODĘ DLA NAJMŁODSZEGO UCZESTNIKA III SPOTKAŃ GITAROWYCH otrzymała Emilia Gałuszka, uczennica p. Alfreda Dudy

NAGRODĘ SPECJALNĄ - GRAND PRIX konkursu - gitarę klasyczną firmy Strunal ufundował właściciel sklepu muzycznego HORYZONT w Gorlicach, pan Krzysztof Lech.

Gitarę otrzymał laureat I miejsca w grupie I – Maciej Pachana, uczeń p. Alfreda Dudy.

NAGRODĘ KOMPOZYTORA – p. Mirosława Drożdżowskiego, za najlepszą interpretację utworu kompozytora otrzymał Rafał Pietrusza, uczeń p. Jarosława Stompla.

4. Konkurs uczniów klasy gitary odbył się po raz trzeci w naszej szkole, w obecności kompozytora. Celem konkursu było zachęcenie i mobilizacja uczniów do pracy oraz zainteresowanie ich twórczością Mirosława Drożdżowskiego. Impreza przebiegała w przyjaznej i życzliwej atmosferze, sprzyjającej młodym adeptom gitarowej sztuki wykonawczej.

III Spotkania Gitarowe po raz kolejny stały się znakomitą okazją do przeprowadzenia ożywionej wymiany doświadczeń dydaktycznych i porównania poziomu wykonawczego uczniów z różnych szkół nie tylko naszego regionu, ale również zza granicy naszego kraju – po raz pierwszy na konkursie wystąpił reprezentant Słowacji z zaprzyjaźnionej ze szkołą muzyczną w Gorlicach szkoły w Bardejovie.

Jury konkursu z satysfakcją odnotowało wysoki poziom wykonawczy uczniów w I grupie wiekowej, natomiast w grupie starszej poziom był bardziej zróżnicowany.

Uczestnicy III Spotkań Gitarowych z wrażliwością i zaangażowaniem prezentowali interesujące interpretacje utworów Mirosława Drożdżowskiego czerpiąc radość z publicznego występu i artystycznej rywalizacji.

Punktacja:

Grupa I

1. Maciej Pachana – 23,00

2. Rafał Pietrusza – 22,00

3. Klaudia Ross – 22,00

4. Aleksandra Banaś – 21,00

5. Dominika Serafin – 21,00

6. Dominik Czyżyk – 20,66

7. Aleksandra Siorek – 20,66

8. Paulina Rosiek – 20,33

9. Emilia Gałuszka – 20,00

10. Anna Kuźnar – 20,00

11. Sylwia Zwierz – 19,33

12. Gabriela Bodziony – 19,00

13. Szymon Czerwień - 18,66

Grupa II

1. Katarzyna Sajdak – 21,66

2. Maciej Cetnarski – 21,50

3. Wiktoria Próchnicka – 21,00

4. Paweł Wołczański – 20,66

5. Bartosz Masztafiak – 20,33

6. Ewelina Tomasiak – 20,33

7. Piotr Lipiński – 20,00

8. Małgorzata Brożek – 19,66

9. Maciej Polakowski – 19,66

10. Wiktor Lorens – 19,33

11. Barbara Bednarek – 19,00

12. Sylwia Górska – 18,66

13. Izabela Janik – 18,66

14. Pavol Šoltés – 18,66

15. Grzegorz Góra – 18,33

16. Szczepan Zawisza – 18,33

17. Dominik Woźniak – 18,00

18. Kacper Czopowik – 17,50

19. Alicja Bąk – 17,33