^ Do góry

Koncert Kupiński Guitar Duo

Dyrekcja

Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gorlicach

Zaprasza na 

koncert towarzyszący VII Spotkaniom Gitarowym

29. kwietnia 2016 r. o godz. 17.00

Kasztel w Szymbarku 

wystąpi

"KUPIŃSKI GUITAR DUO"

KUPIŃSKI GUITAR DUO

KUPIŃSKI GUITAR DUO

 

Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński to duet łączący pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych.

Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste
w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe.

Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych oraz wielokrotnie otrzymywali stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Oprócz działalności koncertowej zajmują się też pracą pedagogiczną. Ewa posiada tytuł naukowy doktora i kształci studentów w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Dariusz jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st.  im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu. Zapraszani są również do prowadzenia kursów mistrzowskich w kraju i za granicą.

Wyjątkowa energia i wirtuozeria gry sprawiają, że recitale duetu są dla audytorium bogatym doświadczeniem. To wejście w świat finezyjnych muzycznych niuansów, pobudzających różnorodne emocje i zachwycających swoim pięknem.